HTC One získal příznivé hodnocení při svém uvedení na trh, ale jeho prodeje byly pod očekáváním, což vedlo k tomu, že HTC měl po finanční stránce horší rok než se čekalo. HTC se to nyní bude snažit s jeho nástupcem, v současnosti známým jako HTC M8. Nic oficiálního však není, dokonce nebyl ještě ani oznámen, ale řada leaků nám dala o této novince obrázek. Zde tedy najdete souhrn všeho, co si myslíme, že víme o HTC M8.

Mějte na paměti, že vše co zatím je venku, jsou pořád jen drby a jako takové je třeba je brát s jistou rezervou.

Název:

Tak za prvé, jsme si téměř jisti, že finální název nadcházející vlajkové loďi od HTC nebude HTC M8. M8 je pravděpodobně interní kódové označení. Což není nic překvapivého, protože HTC One měl kódové označení HTC M7.

Existuje několik jmen kromě HTC M8, které se kolem následovníka pohybují. HTC One+ a HTC One 2 jsou ty nejčastější. Název HTC One 2 zní tak divně, že by nás nepřekvapilo, kdyby on byl tím finálním. GSMArena před pár hodinami uvedla, že francouzská vládní webová stránka chtěla, aby uživatelé ověřili kompatibilitu svého telefonu s jejich sítí 3G, přičemž „HTC One 2“ byl uveden ve výběru zařízení.

Displej:

HTC One měl 4,7 palcový S-LCD3 1080p displej, který byl v recenzích označován jako „nádherný“. Předpoklad je, že HTC je připraveno zvětšit velikost obrazovky na 5 palců. To bylo také potvrzeno již několika úniky. Co je méně jisté, je nárůst rozlišení. Podle zdrojů GSMinsideru bude mít telefon 2k (1440 × 2560) displej.

Hardware:

To co o hardware víme, je díky @evleaks. Očekává se, že telefon bude mít Snapdragon MSM8974 aka Snapdragon 800. Snapdragon 800 je 4-jádrové CPU, taktované až na 2,3 GHz. HTC One měl Snapdragon 600 4-jádrový procesor, který mohl být taktovaný až na 1.9GHz. Také zde byl uník tvrdící, že telefon bude mít i verzi s dual SIM podporou.

Co se týče RAM, tak tam předpokládáme velikost 2GB. Pokud jde o baterii, už se objevilo hodně čísel, z nichž 2,900 mAh je nejčastější, ale zde žádná jistota není.

Fotoaparát:

Foťáky byly vždy velkou předností telefonů HTC, i před HTC One. Technologie HTC Ultrapixel dala společnosti výhodu nad jejími konkurenty. Zatímco na papíře telefony HTC mají slabší fotoaparáty než jejich konkurenti, v praxi je to jinak.

Nejnovější zvěsti říkají, že telefon bude mít vzadu dvě Ultrapixel kamery, tak, aby měly lepší rozlišení a hloubku ostrosti. Předchozí drby nám také říkaly o 10MP „Ultrapixel“ fotoaparátu. A jiný zase o debutu HTC ImageChip 3 na HTC M8/One 2.

Software:

Předpokládáme, že na HTC One 2/M8 bude běžet Android 4.4 (Kit Kat) a HTC nadstavbou HTC Sense 6.0. Jelikož Kit Kat aktualizace pro HTC One proběhla počátkem tohoto měsíce, bylo by nesmyslné, kdyby nový telefon měl starší verzi.

Představení a datum vydání:

Mnozí doufali, že uvidí telefon minulý měsíc na Consumer Electronics Show v Las Vegas, ale nestalo se tak. Mobile World Congress v Barceloně je skoro až sázkou na jistotu, ale Ubergizmo poukazuje na variantu, že HTC odhalí telefon o týden dříve.

Kdy skutečně budeme moci HTC One 2/M8 skutečně koupit? Předpoklad je v 1. čtvrtletí tohoto roku. HTC One byl vydán v březnu, což by byl ideální čas k zahájení prodeje i jeho nástupce.

[Zdroj]