V poslední době jsme svědky vydání množství telefonů s podporou více operačních systémů. Ukázkovým příkladem je Oppo N1, který je dodáván, i když v limitované edici, kromě obvyklého ColorOS také se systémem CyanogenMod.

Geeksphone, společnost stojící za prvním Boot2Gecko (open source varianta OS Firefox), právě oznámila, že jejich chystaný telefon Geeksphone Revolution nabídne podporu nejen Boot2Gecko, ale také Androidu a dalších OS. Přístroj ovšem nebude, jak se předpokládalo, nabízet dual-boot podporu. Namísto toho bude mít kupující možnost vybrat si telefon s podporou jednoho z těchto systémů, pro které Geekphone také nabízí one click aktualizace OTA.

revolution_02.jpg.pagespeed.ce.Druv368-Ur

Geeksphone radí začít s Androidem, s možností přechodu na jiný operační systém, což naznačuje, že telefon bude dodáván s odemčeným bootloaderem. Pokud si ale budete chtít nainstalovat B2G, Ubuntu nebo jiný operační systém, budete muset nejprve vymazat Android.

Geeksphone Revolution se bude prodávat s 4,7-palcovým QHD displejem, procesorem Intel Atom Z2560 taktovaným na 1,6GHz, 1 GB RAM, 4GB ROM, 8 megapixel hlavním fotoaparátem a baterií 2000mAh.

[zdroj] [zdroj2]