Gionee oficiálně oznámili Elife E7 Mini s otočným fotoaparátem ve stylu Oppo N1 v Indii již před pár týdny. Od té doby se moc o tomto telefonu nemluvilo a tak jsme se rozhodli uveřejnit nějaké fotky a detailní popis technických specifikací.
Gionee se šikovně učí od ostatních výrobců, jak vystavět konkurenceschopné zařízení a přitáhnout širší pozornost. Stejně jako Oppo i Gionee se rozhodli soustředit na vývoj atraktivních telefonů, které se mohou pochlubit pokročilými funkcemi fotoaparátu a dokazují to 16 megapixel fotoaparátem Gionee Elife E7 nebo otočným 13 megapixelem na Gionee Elife E7 Mini.
Bylo by snadné ukázat prstem na Gionee Elife E7 Mini a tvrdit, že otočný foťák je jen kopií toho, se kterým přišel Oppo N1. My ale můžeme potvrdit, že ještě před uvedením N1 unikly snímky E7 Mini, na kterých je i tento druh fotoaparátu zachycen.
Gionee Elife E7 Mini Specifikace
Na rozdíl od většiny mini verzí telefonů, je Elife E7 Mini hardwarově na dost dobré úrovni. Procesor je zde osmijádrový 1,7GHz od MediaTek. Paměť RAM má 1GB a vnitřní paměti nabízí přístroj 16 GB. Jak jsme již zmínili, fotoaparát je 13 megapixel a telefon dostal 4,7-palcový 720p displej. Samozřejmě, že jej nelze kompletně srovnávat s Oppo N1, ale za 297 USD je to solidní setup.
Gionee Elife E7 Mini Design
Gionee se i v tomhle případě podařilo vytvořit velmi kompaktní formu telefonu. Je jasné, že displej o velikosti 4,7 palce pomůže udržet tělo telefonu úzké, ale použití tenoučkých rámů také velmi napomohlo formátu do ruky dobře padnoucího přístroje.
Horní rám ohraničující displej telefonu je zde poněkud širší, aby dal prostor otočnému modulu fotoaparátu, LED blesku a reproduktoru.
Nejsme rozhodně zastánci způsobu, jakým je řešena zadní strana většího Elife E7 a také proto nám udělal radost jednoduchý vzhled zadní části Gionee Elife E7 Mini. Jeho čistý design vypadá skvěle a matný povrch také působí mnohem lépe, než lesklý povlak nákladnějšího a většího bratra.
Stejně jako velká verze je i Elife E7 Mini vyrobena s použitím unibody konstrukce a z pohledu ze strany vypadá hodně podobně jako Elife E6. Ploché hrany a zaoblené konce vypadají opravdu skvěle, podobně jako Huawei Ascend P6. Na fotografii můžeme vidět SIM zásobník umístěný na levé straně telefonu.
Dalším plusem oproti velkému E7, kromě úzkého těla a vyvedenějšího designu, je také podpora dual SIM. Single SIM zásobník zde může být odstraněn a micro SIM a standardní SIM mohou být obě instalovány současně.
Na pravé straně telefonu najdeme tlačítko pro zapnutí telefonu a ovládání hlasitosti. Obě tlačítka jsou velmi dobře ovladatelná palcem.
Protože horní část telefonu si zabral otočný fotoaparát s diodou a reproduktor, micro USB a 3,5 mm sluchátkový jack jsou umístěny dole.
Gionee Elife E7 Mini uvedení
Jak bylo uvedeno výše, neslyšeli jsme o Gionee Elife E7 Mini nic poté, co byl představen v Indii, ale jdou zvěsti o tom, že se Gionee chystá vydat nový telefon pro Čínský trh, takže by to mohlo být zrovna E7 Mini.
Budeme sledovat dění kolem něj a rádi přineseme nové aktuální informace.