Gionee oficiálně oznámili Elife E7 Mini s otočným fotoaparátem ve stylu Oppo N1 v Indii již před pár týdny. Od té doby se moc o tomto telefonu nemluvilo a tak jsme se rozhodli uveřejnit nějaké fotky a detailní popis technických specifikací.

Gionee se šikovně učí od ostatních výrobců, jak vystavět konkurenceschopné zařízení a přitáhnout širší pozornost. Stejně jako Oppo i Gionee se rozhodli soustředit na vývoj atraktivních telefonů, které se mohou pochlubit pokročilými funkcemi fotoaparátu a dokazují to 16 megapixel fotoaparátem Gionee Elife E7 nebo otočným 13 megapixelem na Gionee Elife E7 Mini.

550x366xgionee-elife-e7-mini-14.jpg.pagespeed.ic.ux7DykPLOY

Bylo by snadné ukázat prstem na Gionee Elife E7 Mini a tvrdit, že otočný foťák je jen kopií toho, se kterým přišel Oppo N1. My ale můžeme potvrdit, že ještě před uvedením N1 unikly snímky E7 Mini, na kterých je i tento druh fotoaparátu zachycen.

Gionee Elife E7 Mini Specifikace

550x366xgionee-elife-e7-mini-12.jpg.pagespeed.ic.ZyazEGK9lH

Na rozdíl od většiny mini verzí telefonů, je Elife E7 Mini hardwarově na dost dobré úrovni. Procesor je zde osmijádrový 1,7GHz od MediaTek. Paměť RAM má 1GB a vnitřní paměti nabízí přístroj 16 GB. Jak jsme již zmínili, fotoaparát je 13 megapixel a telefon dostal 4,7-palcový 720p displej. Samozřejmě, že jej nelze kompletně srovnávat s Oppo N1, ale za 297 USD je to solidní setup.

Gionee Elife E7 Mini Design

550x366xgionee-elife-e7-mini-with-5-inch-sony.jpg.pagespeed.ic.UrjVfrTClz

Gionee se i v tomhle případě podařilo vytvořit velmi kompaktní formu telefonu. Je jasné, že displej o velikosti 4,7 palce pomůže udržet tělo telefonu úzké, ale použití tenoučkých rámů také velmi napomohlo formátu do ruky dobře padnoucího přístroje.

550x409xgionee-elife-e7-mini-11.jpg.pagespeed.ic.MqpKLxy9U3

Horní rám ohraničující displej telefonu je zde poněkud širší, aby dal prostor otočnému modulu fotoaparátu, LED blesku a reproduktoru.

550x366xgionee-elife-e7-mini-31.jpg.pagespeed.ic.NRaxea1aNv

Nejsme rozhodně zastánci způsobu, jakým je řešena zadní strana většího Elife E7 a také proto nám udělal radost jednoduchý vzhled zadní části Gionee Elife E7 Mini. Jeho čistý design vypadá skvěle a matný povrch také působí mnohem lépe, než lesklý povlak nákladnějšího a většího bratra.

550x366xgionee-elife-e7-mini-6.jpg.pagespeed.ic.-x5CR48K14

Stejně jako velká verze je i Elife E7 Mini vyrobena s použitím unibody konstrukce a z pohledu ze strany vypadá hodně podobně jako Elife E6. Ploché hrany a zaoblené konce vypadají opravdu skvěle, podobně jako Huawei Ascend P6. Na fotografii můžeme vidět SIM zásobník umístěný na levé straně telefonu.

550x366xgionee-elife-e7-mini-8.jpg.pagespeed.ic.dCkdU2ZV22

Dalším plusem oproti velkému E7, kromě úzkého těla a vyvedenějšího designu, je také podpora dual SIM. Single SIM zásobník zde může být odstraněn a micro SIM a standardní SIM mohou být obě instalovány současně.

550x366xgionee-elife-e7-mini-9.jpg.pagespeed.ic.8mcL8reJkl

Na pravé straně telefonu najdeme tlačítko pro zapnutí telefonu a ovládání hlasitosti. Obě tlačítka jsou velmi dobře ovladatelná palcem.

550x366xgionee-elife-e7-mini-101.jpg.pagespeed.ic.9nt6v1RYnY

Protože horní část telefonu si zabral otočný fotoaparát s diodou a reproduktor, micro USB a 3,5 mm sluchátkový jack jsou umístěny dole.

Gionee Elife E7 Mini uvedení

Jak bylo uvedeno výše, neslyšeli jsme o Gionee Elife E7 Mini nic poté, co byl představen v Indii, ale jdou zvěsti o tom, že se Gionee chystá vydat nový telefon pro Čínský trh, takže by to mohlo být zrovna E7 Mini.
Budeme sledovat dění kolem něj a rádi přineseme nové aktuální informace.

[zdroj]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.