Telefon obtahují dva kovové pásy, které obklopují všechny boční ovládací prvky, SIM tray a další plugy.
Na zadní straně, která má pěkně zaoblený profil a je potažena protiskluzovou vrstvou najdeme uprostřed logo Vivo. Nad ním je snímač otisků prstů, LED dioda blesku a hlavní fotoaparát.
Vzadu najdeme také mírně vyčnívající duální externí reproduktory. Jeden je umístěn nahoře nad fotoaparátem a druhý v dolní části telefonu. Reproduktory nabízejí skvělou kvalitu přehrávaného zvuku, na což jsou Vivo hrdí u všech svých smartphonů. Do spodní části zadní strany umístil výrobce poznámky určující tuto verzi Vivo Xplay 3S. Pokud tedy čteme čínsky, zvíme že jde o model TD-LTE kompatibilní s 4G LTE sítí China Mobile.
Vivo Xplay 3S displej
Nepochybně nejvíc potenciálních kupců nadchne 6-palcový displej Vivo Xplay 3S. Jde o první smartphone na světě s 2K displejem, což znamená ultravysoké rozlišení 2560 x 1440. S tímto rozlišením a velikostí 6-palců má displej hustotu 490ppi, která dokud Oppo nevydá svůj 5,5-palcový 2K Find 7, bude nejvyšší na trhu.
Displej nabízí perfektně ostrý text a úžasně jasné a detailní fotografie. Prohlížení videa na Vivo Xplay 3S displej ve skutečnosti nenabízí nic lepšího než 720 nebo 1080p displeje, ale to je způsobeno současným rozlišením videí a není to problém samotného displeje. Například sledování online videa na Xplay 3S vypadá stejně dobře jako na 1080 displeji, protože maximální rozlišení streamu je 1080. Aby se displej Xplay 3S mohl naplno projevit, bude muset počkat na kvalitnější rozlišení videa.
Vivo Xplay 3S hardware
35724 bodů v Antutu by mělo stačit na rozptýlení obav o výkon Vivo Xplay 3S. Toto skóre by bylo skvělé i pro telefon s menším dispejem s nižším rozlišením. Pro telefon, který nabízí displej s parametry jako má Vivo, je tedy výsledek impozantní.
Vivo se rozhodli pro 2,3 GHz čtyřjádrový čipset Snapdragon 800 ( MSM8974AB ) v kombinaci s 3GB RAM. Příznivci her ocení také použitou grafiku Adreno 330, která zajišťuje, že i nejmodernější 3G hry fungují plynule a na velkém displeji s rozlišením 2560 x 1440 vypadají opravdu skvěle.
Co se týče zvuku již jsme zmínili duální zadní reproduktory. Ty jsou poháněny americkým zvukovým čipem ESS ES9018 a nabízejí opravdu vysoce kvalitní zvuk.
Se vším svým výkonem a velkým displejem s vysokým rozlišením bývá Vivo Xplay 3S občas trochu teplejší, hlavně na zadní straně uprostřed. Nejde ovšem o žádné přehřívání, ke kterému nedochází ani při dlouhém intenzivním hraní.
Vivo Xplay 3S čtečka otisků prstů
Vivo nebyli tím, kdo první přišel s čtečkou otisků prstů. Před nimi tuto technologii použil již HTC, Apple a dokonce i Gionee. Objektiv skeneru je umístěn pod LED bleskem na zadní straně, těsně nad středem telefonu. Při držení jednou rukou je to vhodné umístění a prst při odemykání telefonu pohodlně dosáhne na skener.
Displej Xplay 3S je zapotřebí nejprve probudit a zvolit možnost načtení otisků prstů pro odemknutí (je zde také možnost použít přístupový číselný kód). Tyto kroky navíc přidají odemnknutí telefonu jednu nebo dvě sekundy, samotná čtečka pak odemkne telefon okamžitě.
Vivo Xplay 3S Funtouch
Stejně jako Oppo běží na vlastním ColourOS, i Vivo si přizpůsobil Android ROM a svůj systém nazval Funtouch. Funtouch je založen na Androidu 4.3 a vzhledem je podobný Flyme 3.0 od Meizu nebo iOS na iPhone 5S. Prostředí je čisté a elegantní, oznámení a multitasking bar fungují na jednom místě, takže lze telefon ovládat jednoduše a pohodlně. Fotogalerie umísťuje fotky do alb, které jsou pak vedeny v chronologickém pořadí.
Xplay 3S lze také ovládat použitím gest, podobným těm, které najdete na ColorOS, stejně jako několika off screen gesty k probuzení telefonu.
Každý, kdo je zvyklý na moderní ROM jako ColorOS nebo Flyme nebude mít žádný problém při přechodu na Funtouch. Gesture controls jsou jednoduché a navíc je můžete vypnout, pokud chcete s telefonem komunikovat tradičním způsobem.
Vivo Xplay 3S fotoaparát
Dalším z lákadel Vivo Xplay 3S je zadní 13 megapixel fotoaparát s clonou F1.8 a širokoúhlý 5 megapixel fotoaparát vepředu. Mnozí výrobci telefonů nevěnují hardwaru a aplikacím fotoaparátu mnoho pozornosti, ne tak Vivo, kteří přidali pár funkcí pro nadšené fotografy. Jmenujme HDR, automatické nastavení filtrů nebo také ruční ovládací prvky pro vyvážení bílé, rychlost závěrky, expozice atd.
Vtipná je funkce předního fotoaparátu, která umožňuje přidat libovolné audio doprovázející pořízení jedotlivých snímků. Nemáme k dispozici fotografie v plné velikosti, ale závěr původní recenze zmiňuje, že hlavní fotoaparát byl velmi dobrý za běžných světelných podmínek, ale zobrazení předkládá fotky s horším vyvážením bílé a červených odstínů. Recenzent telefon nepodrobil zkoušce focení ve zhoršených světelných podmínkách.
Vivo Xplay 3S galerie
Vivo Xplay 3S baterie
2k 6–palcový displej, silný procesor Snapdragon 800 a vysoce výkonné vestavěné reproduktory jsou zdatní žrouti energie. Vivo se rozhodli pro baterii 3200mAh a ta by měla být pro běžné využití dostačná. V testu se telefonu podařilo spotřebovat 18% životnosti baterie za hodinu hraní, 24% za hodinu video streamingu a hodina hudby spolkla 10%. Telefon v pohotovostním režimu spotřeboval za osm hodin jen 3% a máme za to, že to jsou docela dobrá čísla pro tak silný smartphone.
Jakmile budou mít kolegové z GizChina.com možnost Xplay 3S otestovat osobně, přineseme další, a jak je jejich dobrým zvykem, poněkud rozsáhlejší recenzi.