Vivo Xplay 3S je telefon uvádějící příští generaci prémiových smartphonů. S 2K displejem, LTE a výkonným procesorem je Xplay 3S jistě inspirací pro konkurenci.

Recenze Vivo Xplay 3S

Jelikož se nám ještě Xplay 3S nedostal do ruky, je zdrojem této recenze překlad čínského webu QQ Tech. Stanoviska a názory jsou tedy pouze přepisem a pohled na Xplay 3S není ani náš ani našich kolegů z GizChina.com.

Vivo Xplay 3S design

650x422xVivo-xplay-3S-review.png.pagespeed.ic.jhI9izSb3j [800x600]

Nebylo by namístě popsat 6-palcový Vivo Xplay 3S jako obrovský telefon, díky příjemné ovladatelnosti jde o kompaktní přístroj. S několika konstrukčními vylepšeními se Vivo podařilo vytvořit phablet, který je se svým velkým displejem přehledý a dobře ovladatelný jednou rukou. Ultratenké rámečky udržují šířku telefonu na minimu a s vestavěnou baterií je jeho tloušťka jen 8,68 mm. Kdo měl možnost držet v ruce např. Oppo N1, bude příjemně překvapen hmotností Xplay 3S, váží totiž jen 172 g.

650x422xVivo-xplay-3S-review-3.png.pagespeed.ic.SmjDtSW-eA

Telefon obtahují dva kovové pásy, které obklopují všechny boční ovládací prvky, SIM tray a další plugy.

650x422xVivo-xplay-3S-review-2.png.pagespeed.ic.jOUtZv8M9f

Na zadní straně, která má pěkně zaoblený profil a je potažena protiskluzovou vrstvou najdeme uprostřed logo Vivo. Nad ním je snímač otisků prstů, LED dioda blesku a hlavní fotoaparát.
650x422xVivo-xplay-3S-review-5.png.pagespeed.ic.I1stHZmDRA
Vzadu najdeme také mírně vyčnívající duální externí reproduktory. Jeden je umístěn nahoře nad fotoaparátem a druhý v dolní části telefonu. Reproduktory nabízejí skvělou kvalitu přehrávaného zvuku, na což jsou Vivo hrdí u všech svých smartphonů. Do spodní části zadní strany umístil výrobce poznámky určující tuto verzi Vivo Xplay 3S. Pokud tedy čteme čínsky, zvíme že jde o model TD-LTE kompatibilní s 4G LTE sítí China Mobile.

Vivo Xplay 3S displej

650x422xVivo-xplay-3S-review-6.png.pagespeed.ic.A5-g_U6M3j
Nepochybně nejvíc potenciálních kupců nadchne 6-palcový displej Vivo Xplay 3S. Jde o první smartphone na světě s 2K displejem, což znamená ultravysoké rozlišení 2560 x 1440. S tímto rozlišením a velikostí 6-palců má displej hustotu 490ppi, která dokud Oppo nevydá svůj 5,5-palcový 2K Find 7, bude nejvyšší na trhu.
650x422xVivo-xplay-3S-review-7.png.pagespeed.ic.AMRCQcaaQY
Displej nabízí perfektně ostrý text a úžasně jasné a detailní fotografie. Prohlížení videa na Vivo Xplay 3S displej ve skutečnosti nenabízí nic lepšího než 720 nebo 1080p displeje, ale to je způsobeno současným rozlišením videí a není to problém samotného displeje. Například sledování online videa na Xplay 3S vypadá stejně dobře jako na 1080 displeji, protože maximální rozlišení streamu je 1080. Aby se displej Xplay 3S mohl naplno projevit, bude muset počkat na kvalitnější rozlišení videa.

Vivo Xplay 3S hardware

562x500xvivo-xplay-3s-antutu.png.pagespeed.ic.p0bkMf1jqO
35724 bodů v Antutu by mělo stačit na rozptýlení obav o výkon Vivo Xplay 3S. Toto skóre by bylo skvělé i pro telefon s menším dispejem s nižším rozlišením. Pro telefon, který nabízí displej s parametry jako má Vivo, je tedy výsledek impozantní.
Vivo se rozhodli pro 2,3 GHz čtyřjádrový čipset Snapdragon 800 ( MSM8974AB ) v kombinaci s 3GB RAM. Příznivci her ocení také použitou grafiku Adreno 330, která zajišťuje, že i nejmodernější 3G hry fungují plynule a na velkém displeji s rozlišením 2560 x 1440 vypadají opravdu skvěle.
Co se týče zvuku již jsme zmínili duální zadní reproduktory. Ty jsou poháněny americkým zvukovým čipem ESS ES9018 a nabízejí opravdu vysoce kvalitní zvuk.
Se vším svým výkonem a velkým displejem s vysokým rozlišením bývá Vivo Xplay 3S občas trochu teplejší, hlavně na zadní straně uprostřed. Nejde ovšem o žádné přehřívání, ke kterému nedochází ani při dlouhém intenzivním hraní.

Vivo Xplay 3S čtečka otisků prstů

600x390xvivo-xplay-3s-fingerprint-scanner.jpg.pagespeed.ic.K0vgtJfv-L
Vivo nebyli tím, kdo první přišel s čtečkou otisků prstů. Před nimi tuto technologii použil již HTC, Apple a dokonce i Gionee. Objektiv skeneru je umístěn pod LED bleskem na zadní straně, těsně nad středem telefonu. Při držení jednou rukou je to vhodné umístění a prst při odemykání telefonu pohodlně dosáhne na skener.
562x500xvivo-xplay-3s-fingerprint.png.pagespeed.ic.dtLMOeC1jo
Displej Xplay 3S je zapotřebí nejprve probudit a zvolit možnost načtení otisků prstů pro odemknutí (je zde také možnost použít přístupový číselný kód). Tyto kroky navíc přidají odemnknutí telefonu jednu nebo dvě sekundy, samotná čtečka pak odemkne telefon okamžitě.

Vivo Xplay 3S Funtouch

562x500xvivo-xplay-3s-funtouch.png.pagespeed.ic.aGLb-LCNRP
Stejně jako Oppo běží na vlastním ColourOS, i Vivo si přizpůsobil Android ROM a svůj systém nazval Funtouch. Funtouch je založen na Androidu 4.3 a vzhledem je podobný Flyme 3.0 od Meizu nebo iOS na iPhone 5S. Prostředí je čisté a elegantní, oznámení a multitasking bar fungují na jednom místě, takže lze telefon ovládat jednoduše a pohodlně. Fotogalerie umísťuje fotky do alb, které jsou pak vedeny v chronologickém pořadí.
650x422xVivo-xplay-3S-review-gesture.png.pagespeed.ic.UYddtOB4ob
Xplay 3S lze také ovládat použitím gest, podobným těm, které najdete na ColorOS, stejně jako několika off screen gesty k probuzení telefonu.
562x500xvivo-xplay-3s-gesture
Každý, kdo je zvyklý na moderní ROM jako ColorOS nebo Flyme nebude mít žádný problém při přechodu na Funtouch. Gesture controls jsou jednoduché a navíc je můžete vypnout, pokud chcete s telefonem komunikovat tradičním způsobem.

Vivo Xplay 3S fotoaparát

650x422xvivo-xplay-camera.png.pagespeed.ic.JxplYQYZ-k
Dalším z lákadel Vivo Xplay 3S je zadní 13 megapixel fotoaparát s clonou F1.8 a širokoúhlý 5 megapixel fotoaparát vepředu. Mnozí výrobci telefonů nevěnují hardwaru a aplikacím fotoaparátu mnoho pozornosti, ne tak Vivo, kteří přidali pár funkcí pro nadšené fotografy. Jmenujme HDR, automatické nastavení filtrů nebo také ruční ovládací prvky pro vyvážení bílé, rychlost závěrky, expozice atd.
650x366xvivo-xplay-camera-2.png.pagespeed.ic.h_2NQR9DrD650x366xvivo-xplay-camera-1.png.pagespeed.ic.ER88x-7uw8
Vtipná je funkce předního fotoaparátu, která umožňuje přidat libovolné audio doprovázející pořízení jedotlivých snímků. Nemáme k dispozici fotografie v plné velikosti, ale závěr původní recenze zmiňuje, že hlavní fotoaparát byl velmi dobrý za běžných světelných podmínek, ale zobrazení předkládá fotky s horším vyvážením bílé a červených odstínů. Recenzent telefon nepodrobil zkoušce focení ve zhoršených světelných podmínkách.

Vivo Xplay 3S galerie

Vivo Xplay 3S baterie

2k 6palcový displej, silný procesor Snapdragon 800 a vysoce výkonné vestavěné reproduktory jsou zdatní žrouti energie. Vivo se rozhodli pro baterii 3200mAh a ta by měla být pro běžné využití dostačná. V testu se telefonu podařilo spotřebovat 18% životnosti baterie za hodinu hraní, 24% za hodinu video streamingu a hodina hudby spolkla 10%. Telefon v pohotovostním režimu spotřeboval za osm hodin jen 3% a máme za to, že to jsou docela dobrá čísla pro tak silný smartphone.
650x422xvivo-xplay-3s-hero.png.pagespeed.ic.QdtQAa88UG
Jakmile budou mít kolegové z GizChina.com možnost Xplay 3S otestovat osobně, přineseme další, a jak je jejich dobrým zvykem, poněkud rozsáhlejší recenzi.
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.