V čínské databázi Telecommunications Authority se objevil nový ZTE. Jde o odolný telefon  G601U.

Přemýšlíme, jestli telefon dostane nějaké normálnější pojmenování nebo je tohle spíš identifikační číslo jeho konečné jméno. Zprávy o něm v Telecommunications Authority Database si jako první všiml GSMinsider, který také zveřejnil specifikace.

Podle GSMinsider jsou specifikace pro druh telefonu, jakým je G601U dostačující, ovšem nijak zvlášť působivé. Procesor je dvoujádrový 1,3 GHz, telefon má 1 GB RAM a 4-palcový VGA dotykový displej s rozlišením 400 × 800. Informace o vnitřní paměti chybí, ale bude rozšiřitelná pomocí micro SD. Backfacing fotoaparát je 5 megapixel s LED bleskem, o předním foťáku víme pouze, že je VGA. Na G601U běží Android 4.2.2 Jelly Bean.

Co dává telefonu vyniknout, je jeho pogumovaný plášť, který dělá telefon odolnější než je obyčejný smartphone. Tyto druhy telefonů také většinou disponují určitou úrovní odolnosti proti vodě, ale veškeré údaje na tomto poli jsou zatím neznámé.

G601U je tedy telefon určený pro turisty, outdoorové nadšence a podobné dobrodruhy.

Více se o něm pravděpodobně dozvíme na Mobile World Congress, který se koná příští měsíc v Barceloně. Budeme-li však mít nějaké info již dřív, rádi se o něj zde podělíme.

[zdroj]