Včera, jak možná víte, byly zveřejněny některé specifikace Samsung Galaxy S5. Dnes jsme se doslechli zajímavé informace týkající se baterie telefonu.

Samsung Galaxy S5 by měl dostat 2900 mAh baterii s novou technologií rychlého nabíjení, která by měla stlačit celkový čas nabíjení až na dvě hodiny. Podle vnitřních zdrojů z PhoneArena, je na baterii aplikovaná technologie společnosti Silicon Startup s názvem Amprius.

Tato technologie zahrnuje použití křemíkových anody namísto tradičních z grafitu, což má za výsledek o 20% větší kapacitu a kratší dobu nabíjení. Tato vylepšení byla cílem výzkumníků již dlouhou dobu a křemíkové anody jsou dobře známé pro jejich účinnost. Bohužel jsou také příliš nestabilní a jejich kapacita se rychle zmenšuje s každým dalším nabitím. S pomocí technologie Amprius se křemíkové anody potahují tenkou vrstvou uhlíku a to jejich trvanlivost zvyšuje.

Výsledná baterie nemá tak skvělé účinky, jako ta s čistě křemíkovou anodou, ale rozhodně je na tom lépe, než současné baterie a rovněž je dostatečně stabilní pro mobilní zařízení.

Zvyšování kapacity baterie Samsung Galaxy S5 (S4 měl baterii 2600mAh) je určitě krok správným směrem, má se totiž za to, že Galaxy S5 bude mít 2K LPTS displej, který si sám o sobě uzurpuje vyšší spotřebu energie.

[zdroj]