Na Tchaj-wanu je PadFone Mini už chvíli v prodeji. Nyní po tiskové konferenci na CES, jsme trochu chytřejší, co se týká vpádu zařízení na americký trh a bohužel musíme konstatovat, že má americký PadFone Mini horší parametry než domácí verze. O co hůř je na tom americká verze PadFone Mini se dočtete níže.

ASUS PadFone Mini jsou opravdu dvě zařízení v jednom. Jde o 4-palcový smartphone, který se po ukotvení do docku stane 7-palcovým tabletem. Tento nápad ASUS zkoušel již v minulosti, tentokrát pouze s menším zařízením.

ASUS-PadFone-Mini

Jaký tedy hardware skrývá ASUS PadFone Mini? Toto hybridní zařízení pohání 1,6 Ghz dvoujádrový procesor Intel Atom Z2560, má přední 8 megapixel fotoaparát, 2 megapixel zadní, 8GB rozšiřitelné interní paměti a 1 GB paměti RAM. Telefonní jednotka má 4-palcový 800 × 400 displej, zatímco tablet v dokovací stanici se může pochlubit 7-palcovým 1280 × 800 displejem. Duet je také překvapivě lehký, telefon váží 116 gramů a dock 260 gramů. V telefonu je baterie 17oomAh a v dokovací stanici baterie 2100mAh.

Padfone Mini běží na Androidu 4.3 s novým ASUS Zen UI skinem. Pracuje se na upgrade na 4.4 Kit Kat. Přístroj nemá nějak průkopnické specifikace, ale s cenovkou jen 249 USD jde o výhodný nákup pro někoho, kdo potřebuje telefon i tablet.

Co říkáte na změny k horšímu, které ASUS provedl s PadFone Mini?

[zdroj]