Nestává se často, aby na veletrhu Consumer Electronics Show ( CES ) výrobce představil sedm různých zařízení v jeden den, ale přesně to udělal včera ASUS. Ukázal se totiž s ASUS PadFone Mini a PadFone X, výrobky které jim otevírají cestu do Ameriky, dále pak notebook/tablet hybridem Transformer Book Duet, Multipanel Gaming monitorem a třemi různými telefony, které jsou součástí nové řady Zenfone. Tři telefony s podobnými názvy vydané ve stejnou dobu mohou být pro spotřebitele trochu matoucí, podívejme se na ně tedy z blízka.

Nejlevnější z těchto tří modelů je Zenfone 4. Jak již název napovídá, má 4-palcový displej s dosud neoznámeným rozlišením, 1,2 GHz procesor Intel Atom Z2520 a 5 megapixel zadní fotoaparát. Přední fotoaparát je VGA a žádné podrobnosti o něm výrobce zatím nezmínil. Zenfone 4 je dodáván v pěti různých barvách a stojí 99 USD.

Zenfone-4

Prostřední sourozenec rodiny Zenfone je Zenfone 5. Je vybaven 5-palcovým 1280 × 720 HD displejem se zvýšenou citlivostí na ASUS technologie PenTouch a GloveTouch. Poháněn je dvoujádrovým procesorem Intel Atom Z2580 taktovaným na 2 GHz. Telefon má 2 megapixel přední a 8 megapixel zadní VGA fotoaparát, který využívá novou technologii ASUS PixelMaster a slibuje až o 400% jasnější fotografie a videa ve špatných světelných podmínkách. Bude k mání ve čtyřech barevných variacích za cenu 149 USD.

Padfone-5

Nakonec zde máme Zenfone 6 s 6-palcovým HD displejem s neuvedeným rozlišením a technologiemi GloveTouch a PenTouch. Telefon má stejný procesor Intel Atom Z2580 jako Zenfone 5. Zadní 13 megapixel fotoaparát používá technologii PixelMaster opět stejně jako Zenfone 5 a 2 megapixel přední VGA foťák je také stejný, jako má jeho menší brácha. Zenfone 6 disponuje zvukovou technologií ASUS Virtual Surround, přichází ve čtyřech barvách a stojí 199 USD.

PadFone-6

Co říkáte na navou řadu ASUS Zenfone?

[zdroj]