Jiake je poměrně nový výrobce na trhu, ale už na sebe upozornil díky Jiake V8 , který byl jedním z prvních MT6592 telefonů. Jiake P6 je ale již dodáván s nejnovějším MediaTek 4-jádrovým procesorem – MT6582. Už jsme viděli tento procesor v celé řadě telefonů, jako je Zopo ZP700, ZP820, atd. Procesor je taktován na 1,3 GHz + grafika Mali 400. AnTuTu Testy naznačují, že je na stejné úrovni s procesory, jako je Snapdragon S3 Pro, se skóre okolo 17.000 bodů.

Používal jsem telefon více než 10 dnů jako můj primární telefon a tady jsou moje poznatky. Ještě bych chtěl poděkovat PandaWill.com za zaslání telefonu k recenzi.

Specifikace Jiake P6

 • 5-palcový 1280x720p IPS displej (Gorilla Glass)
 • 1.3GHz MT6582 4-jádrový procesor
 • 1GB RAM
 • 8GB ROM
 • Android v4.2 Jelly Bean
 • 13MP zadní, 8MP přední VGA fotoaparát
 • 2200mAh baterie
 • Dual SIM (sloty: 1x normální, 1x Micro SIM)

Obsah balení

1

Po rozbalení krabice na mě vybaflo: telefon, dvě baterie, sluchátka (radši o nich ale nebudeme mluvit), USB kabel, nabíječka, nějaká dokumentace a pouzdro, což je potěšující doplněk. U balení jsem nezjistil žádné známky poškození po jeho cestě z Číny do Indie.

Hardware

Když se řekne klon, tak to sedí na Jiake P6. Ten kdo viděl Huawei Ascend P6, ten bude doma. Kvalita je nicméně docela solidní, což je potěšující pro telefon, který je kopií. Je tady použito docela dost kovu, což nám dává poměrně bytelný pocit při používání telefonu.

2

Po stranách je hliníkový pásek, nicméně, zadní hrany telefonu jsou ostré, takže není úplně příjemné držet telefon delší dobu v jedné ruce. Spodek telefonu je zakřivený (stejně jako u Ascend P6) a musí se otevřít, aby mohl i zadní panel být otevřen. Vyndání a zandání zadního panelu je jako osina v zad.. a bude zabere vám to několik pokusů, než to budete umět napoprvé jako Pája. Zadní panel je celokovový a má VELMI ostré hrany (podařilo se mi s ním dokonce i ublížit – sobě). Buďte velmi velmi opatrní při manipulaci s zadním panelem. Nešermovat, kór před obličejem.

Tři tlačítka jsout přímo pod displejem, ale bohužel nejsou podsvícená. Napravo je tlačítko vypnutí/probuzení a ovladač hlasitosti je na levé straně.

Displej

3

Displej je překvapivě dobrý. Nečekal jsem tuto úroveň kvality displeje u telefonu v této cenové relaci. Barvy jsou většinou neutrální. Bílá je opravdu bílá, zato černá trochu pokulhává. V pravém rohu telefonu je chyba v podsvícení. Nicméně, dá se říct, že displej je má oblíbenější část tohoto telefonu. Pozorovací úhly jsou velmi dobré, stejně jako u většiny IPS telefonů v minulosti.

Zde je video test LCD v tmavé místnosti. Všimněte si, chyby v pravém horním rohu. Minimální, ale je tam.

Jednou nebo dvakrát jsem telefon používal i venku a displej ani tam nezklamal. Text, barvy, všechno bylo velmi dobře čitelné a viditelné. Jelikož je UI telefonu mnohem jasnější, než u standardního Androidu, což který je docela tmavý, zobrazovaní venku je použitelné.

Paměť/Úložný prostor

Přístroj je vybaven standardní 1 GB RAM a 8GB ROM. Při spuštění budete mít okolo 665 MB volné operační paměti, což není špatné. Telefon funguje ok se 4-5 spuštěnými aplikacemi, ale má tendenci se trochu zpomalit, když přepínáte mezi aplikacemi jako je Chrome a podobně.

4

Z 8GB ROM je 1 GB je vyhrazeno pro aplikace, 5,5 GB pro uživatelská data a zbytek pro OS Android. Je povzbudivé vidět, že se výrobci přesouvají k 8 GB jako standardu.

Připojení

Hned po vybalení z krabice a vložení Airtel SIM jsem byl bez signálu. Ukázalo se, že IMEI byl z nějakého důvodu na blacklistu. Po použití aplikace „Engineer mode“, jsem byl schopen změnit IMEI na non-blacklisted. Dalším problémem je chybějící podpora 2100MHz WCDMA – telefon podporuje pouze 800MHz, 850MHz a 2000MHz.

5

Wi-Fi, Bluetooth, tyhle věci fungujou v pohodě. GPS je mnohem lepší než u mého předchozího MediaTek telefonu (UMi X1). Nicméně, já sám GPS nepoužívám a jsem jen provedl test pomocí GPS Test App. Telefon byl schopen zobrazit 20 až 22 satelitů během 3-5 sekund po prvním fixu, který trval cca 1-2 minuty.

Výkon, ROM

Výkon byl překvapivě dobrý. Přechody UI, instalované aplikace a menu jsou velmi rychlé a pohotové. Telefon přišel s TouchWiz launcherem, se kterým jsem se moc nezdržoval a nahradil jej Nova launcherem. Celková UI je opět Samsungem inspirovaná a poměrně stabilní. Nezaregistroval jsem žádný náhodný restart nebo zásek během doby, kdy jsem telefon používal.

6

Také jsem na něm vyzkoušel několik her. SquadStrike: FPS a Angry Birds šlapaly dobře, ale nepodařilo se mi z nějakého důvodu spustit Trial Extreme 3. Běžné aplikace jako Chrome a WeChat (který je překvapivě pomalý na Find 5) běžely bez problémů.

Zde jsou výsledky benchmarků

 • AnTuTu a AnTuTu X : 16830 bodů
 • Vellamo HTML5 : 1896
 • Vellamo Metal : 477
 • Quadrant Standard: 5975

Rootnutí telefonu nebylo nic lehkého. Nic nefungovalo, až tool, který jsem našel na sjroot.com (Root Genius), pomohl. Avšak, budete se muset smířit s jejich vlastní superuser aplikací (Kinguser).

Fotoaparát

Podle specifikací má telefon 13 megapixelový zadní a 8 megapixelový přední fotoaparát. Zjistil jsem, že zadní foťák na tom není až tak zle jak jsem čekal, ale žádná výhra to taky není. Předpokládám, že se jedná o 8 megapixelový se softwarovou interpolací až 13 megapixelů. LED blesk je v podstatě nepoužitelný. Je velmi silný a často mimo. Foťák má dobrý rozsah ostření, ale občas potřebuje zaostřit více než jedním dotykem.

Přední kamera je docela dobrá pro obecné použití. Možná to není nejlepší „selfie“ foťák, ale video chaty jedou v pohodě. Ale při zhoršených světelných podmínkách je to daleko horší.

Baterie

Telefon je dodáván s 2x2200mAh baterií. Většinou jsem musel nabíjet telefon dvakrát za den, což není vůbec dobré. Jak již bylo zmíněno dříve, zadní kryt je těžké odstranit a znovu nasadit, ale budete si na to muset zvyknout, protože sem a tam budete potřebovat baterku prohodit, kór když patříte mezi uživatele, kteří svůj telefon šťaví.

Závěr

7

Pro

 • Jasný displej
 • Kvalita zpracování
 • Adekvátní výkon
 • Tenké tělo

Proti

 • Tlačítka nejsou podsvícená
 • Výdrž baterie
 • Není podpora 2100MHz WCDMA
 • Silné rámy, celková velikost

Stručně řečeno, telefon má vcelku dobrý výkon se svým 4-jádrovým MT6582. Na druhou stranu, faktory jako je chybějící podpora pro 2100MHz WCDMA a špatná výdrž baterie (a předpokládané neaktualizace firmwaru) mu velmi ubírají.

Jiake P6 je možné zakoupit za cenu mezi 170 až 190 dolary s poštovným v ceně. U nás ale nákup tohoto telefonu poněkud ztrácí smysl kvůli nepodpoře 2100MHz WCDMA.

[Zdroj]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.