Zopo byli tak laskaví a zaslali nám předprodukční verzi svého 8-jádrového Zopo ZP998 k recenzi.

Toto není kompletní recenze Zopo ZP998

Než začneme, chci, aby bylo jasné, že tohle není kompletní recenze Zopo ZP998. Důvodem je, že tento model ZP998 nemá finální OS a některé z hardwarových specifikacích jsou odlišné od toho, co finální model bude mít.

Zopo ZP998 Specifikace

Zopo ZP998

OBECNÉ
Výrobce Zopo
Model ZP998 (Next)
Datum vydání Vydán
DISPLEJ
Velikost 5.5-palců
Rozlilšení 1920 x 1080
Ochrana Corning Gorilla Glass 2
Ostatní IPS
Popis
OS Android 4.2
Chipset 8-jádrový Mediatek
CPU 1.7Ghz MT6592 8-core
GPU Mali 450
RAM 2GB
Baterie 2400mAh
Ostatní NFC, Bluetoth,GPS, Wi-FI
FOTOAPARÁTY
Zadní 14 mega-pixel
Doplňky F2.0 Clona
Video 1080 @ 30fps
Přední 5 mega-pixel
PAMĚŤ
Interní 16-32GB
SD karty Ano
PODPORA SÍTÍ
Dual-sim Ano
WCDMA Ano
GSM Ano
PARAMETRY
Rozměry (mm) 151.4 x 76.1 x 9.1mm
Váha (g)
Barvy Černá a Bílá
KOUPĚ
URL Recenze Předprodukční recenze
Cena $329.99/16GB verze
Kde koupit Zopo Shop

Zopo ZP998 Design

Při pohledu na fotky, Zopo ZP998 vypadá jako větší, naleštěnější verze Zopo ZP980 (Zopo C2) a v mnoha ohledech tomu tak je, ale design nabízí víc než jen to.

1

Vždycky jsem si myslel, že ZP980 nevypadá úplně jako prémiový kousek, jak by se ze specifikace hardware a ceny zdálo a obával jsem se, že by snad ZP998 mohl být na tom stejně. Naštěstí to není tento případ. Tato větší nová vlajková loď ZOPO je mnohem víc solidnější, velmi pohodlně se drží a pocit z něj je nohem hodně lepší než z předchozích Zopo telefonů.

2

S displejem o velikosti 5,5-palců by někteří z vás by mohli mít strach, že Zopo ZP998 bude příliš velké, ale ve skutečnosti je telefon v ruce daleko pohodlnější než menší THL T100S, které jsme recenzovali včera.

3

Důvody pro větší pohodlí jsou dány zakřiveným profilem, který sedí pěkně do dlaně a texturovaným pogumovaným odnímatelným zadním panelem. Po vyzkoušení 5-palcového THL T100S a mého vlastního 5,9-palcového OPPO N1, musím říci, že Zopo velikost ZP998 trefili skvěle.

4

Přední stranu telefonu zabírá velký 5,5-palcový FHD displej. Nad displejem je 5 megapixelový fotoaparát, light senzor a proximity senzor.

5

Tři podsvícená tlačítka jsou umístěna na spodku telefonu a jsou od sebe dost daleko na to, abychom neměli pocit, že jsou příliš blízko u sebe.

6

Opravdu se mi líbí telefony s minimálními horními a spodními hranami. Galaxy Note 3 toto splňovalo a Zopo ZP998 není daleko od něj. To taky znamená že Zopo udrželo celkové rozměry na pouhých 151,4 x 76,1 x 9,1 mm.

7

Jak již bylo zmíněno, zadní část telefonu je potažena pohodlnou pogumovanou texturou. Zadní kryt je čistý a jednoduchý pouze s otvorem zadního reproduktoru, Zopo logem, zadním fotoaparátem a LED bleskem. Fotoaparát a LED blesk má kolem sebe kovovou ochranu.

8

Stříbrné plastové pásy se lomí kolem okrajů telefonu, s otvory na fyzická tlačítka. Pravý okraj v sobě ukrývá tlačítko napájení a tlačítko spouště pro fotografování.

9

Ovladač hlasitosti je na levé straně a jack 3,5 mm v horní části, zatímco micro USB je dole. Tlačítka na našem předvýrobním vzorku telefonu nechrastila a držela pevně v těle, ale jejich nízký profil občas způsoboval, že ne vždy bylo jednoduché je najít. Celkový dojem z telefonu je velmi solidní. Což je velký pokrok ve srovnání s jinými telefony Zopo.

Zopo ZP998 Displej

5,5-palcový displej na Zopo ZP998 je velmi dobrý. Možná není tak živý jako displej na ZP990, ale FHD 1920 x 1080 IPS panel tohoto 8-jádrového telefonu je více působivější než ten na THL T100S .

91

Velký displej je často náchylnější k poškrábání, takže je příjemné vědět, že Zopo nasadilo ochranu s Corning Gorilla Glass 2, který chrání displej právě před takovými škrábanci.

92

Přesně jak byste čekali u vlajkové lodi této ceny, použitý FHD IPS panel nabízí skvělé pozorovací úhly.

93

U této recenze Zopo ZP998 jsme našli displej, který byl rychlý a citlivý a netrpěl ghost touchingem, který se objevoval v minulosti u jiných telefonů Zopo.

Zopo ZP998 Výkon

Bohužel předprodukční vzorek ZP998 , který máme na zkoušce nemá finální verzi Zopo ROM nainstalovánou a my jsme nebyli schopni spustit aplikace, které jsme nainstalovali na telefonu a to ani některé benchmarky nebo dokonce hry.

94

Naštěstí jsme byli na uvedení Zopo ZP998, kde se nám podařilo nahrát Antutu na jeden z demo telefonů, což nám dalo Antutu skóre 28.118.

S 1.7GHz 8-jádrovým MT6592 procesorem a 2GB RAM nemáme žádné obavy pokud jde o výkon a můžeme potvrdit, že na telefonu běží všechny výchozí aplikace dobře. Otevření aplikace je mnohem svižnější než na THL T100S a brouzdání internetem, přehrávání videa atd., vše telefon zvládá tak, jak bychom očekávali.

Zopo ZP998 Ostatní

Kromě zabugované předprodukční ROM, tento model Zopo ZP998 měl také mírně odlišné specifikace fotoaparátů, takže by bylo nespravedlivé, abychom recenzovali i je a tak si radši počkáme na finální vzorek, abychom mohli učinit závěr jak tento telefon fotí.

95

Zbytek telefonu funguje dobře včetně NFC, OTG, Bluetooth, GPS, atd. Pokud jde o výdrž baterie opravdu musíme počkat na finální vzorek, náš model s baterií 2400mAh dokázel běžet jen 8 hodin. A to při používání telefonu co nejopatrněji (vypínání/zapínání WIFI, GPS, 3G zapnuto/vypnuto podle potřeby atd.)! Musíme říct, že telefon této velikosti a hardwarem jaký má, by měl dostat baterii minimálně 3000mAh!

Zopo ZP998 Závěrečné hodnocení

Toto hodnocení je založeno pouze na modelu, který jsme testovali při příležitosti uvedení ZP998 a zaslaného předprodukčního modelu a i když telefon nefunguje úplně tak jak by měl, docela jsme si jej užili.

96

Zopo ZP998 je dobře navržený a kvalitně vyrobený telefon, má skvělý tvar a co se týče velikosti obrazovky a celkové vellikosti telefonu, musím říct, že je to pro mě téměř ideální kompromis. Výkonově je na tom podobně jako THL T100S.

97

Pokud bych si měl vybrat mezi THL T100S a Zopo ZP998, u mě by vyhrálo Zopo. Je kvalitněji vyrobené, pohodlnější a je celkově mnohem zajímavější jej používat, ale konečný verdikt si necháme na dobu kdy se nám do ruky dostane finální vzorek.

Kde koupit Zopo ZP998

Zopo ZP998 je možno v současné době předobjednat přes oficiální Zoposhop za 329,99 dolarů.

[Zdroj]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.