Peter Lau po té, co minulý měsíc v tichosti rezignoval na svůj post ředitele Oppo, nyní odtajnil svůj nový projekt. Je jím společnost OnePlus zabývající se smartphony, jejímž cílem je, podle jejich slov, vytvořit dokonalé zařízení za dostupnou cenu, a která se zaštiťuje heslem „Never Settle“.
Zatím nemáme k dispozici žádné konkretní informace o prvním chystaném výrobku OnePlus mimo to, že chce společost na trh vstoupit v květnu 2014 a je pravděpodobné, že jim partnerem v oblasti firmware bude CyanogenMod.

2

Kromě stručného prohlášení o svém záměru a diskuse na fóru, kde spotřebitelé popisují svůj ideální smartphone, OnePlus neodhaluje nic o svých plánech do budoucna. Pouze v e-mailu  zaslaném The Verge jde Lau do několika dalších specifik, která vysvětlují, jak plánuje prodat další high-end smartphone na již přeplněném trhu. „Nexus naučil spotřebitele, že je možné zakoupit telefony on-line“ napsal, což naznačuje,že OnePlus by mohl následovat příkladu Googlu, obcházet jednotlivé distributory a prodávat svá zařízení přímo zákazníkům.

OnePlus Nexus?

Nekompromisní postoj OnePlus v kombinaci s přístupem Googlu jsou faktory, které by mohly otřást trhem. Představte si telefon navržený společností stojící za Find 5 a N1, podpořený špičkovým týmem vývojářů z Googlu. Pokročilá technologie fotoaparátu, větší baterie a jistě spousta dalších pozitiv a to za snesitelnou cenu.

3

At už je to se spolelečností OnePlus jakkoliv, rozhodně její kroky budeme bedlivě sledovat.

[zdroj]