Play store od Google momentálně nabízí více než milion aplikací na výběr, ne každou z nich ovšem vyzkoušíme a ještě méně zbude těch, které budeme používat pravidelně.

Jaký je váš Top 5 aplikací pro Android ?

Nezáleží na tom, vlastníte-li jeden z nejnovějších mobilních telefonů nebo jen Android telefon staršího data výroby, zajisté však používáte celou řadu aplikací s různými účely.

V této otevřené diskusi bychom rádi slyšeli, co některé z vašich oblíbených aplikací pro Android dokáží, aby i ostatní měli možnost objevovat nové aplikace a používat je i jiným, netušeným způsobem. Mnozí z nás samozřejmě používáme podobné aplikace (sociální sítě, novinky apod.), ale určitě se najde i několik překvapivých, které budete chtít vyzkoušet.

Jak je již tradiční u otevřených diskusních článků GizChina, první se svým Top 5 Android aplikací pochlubí Andi z Gizchina.com.

1. WeChat

we chat 150x150 Open thread: What are the top 5 apps you use on your Android phone?

V Číně je WeChat nejrozšířenější způsob komunikace se smartphony, a to i na mezinárodní úrovni. WeChat je podobný Whasapp, můžete v něm posílat textové zprávy, hlasové zprávy a fotografie svým přátelům přes 2G, 3G nebo Wi-Fi, které je zde zdarma. Kromě pravidelných zpráv může být WeChat připojen k QQ účtu (v Asii ekvivalent Microsoft Messenger) a funkci momenty“, kde můžete zveřejnit fotky a zprávy a sdílet je se svými kontakty. K dispozici je spousta možností, jako mít na chatu skupiny přátel, organizovat akce atd. Od vydání WeChat jej v Číně každý používá i k smskování.

Stáhnout WeChat pro Android od Google Play

2. Instagram

instagram 150x150 Open thread: What are the top 5 apps you use on your Android phone?

Instagram jistě používá mnoho z nás. Je to skvělý způsob, jak sdílet fotografie s přáteli a rodinou a potkávat lidi se stejnými zájmy. V Číně je navíc možnost aktualizace svého Facebooku bez nutnosti použití sítě VPN nebo proxy serveru.

-Stáhnout Instagram od Google Play

3. Ladder

ladder trial 150x150 Open thread: What are the top 5 apps you use on your Android phone?

Protože jsou v Číně stránky jako Facebook, Twitter nebo YouTube blokovány, je zde VPN nutností. Ladder je skvělá one tap VPN aplikace, která dobře funguje i v trial verzi, pouze s omezením sedmiminutového intervalu připojení, které samozřejmě můžete po uplynutí daného času na dalších 7 minut obnovit. Trial verze je bez nutnosti registrace nebo omezení rychlosti prohlížení.

-Stáhnout Ladder Trial od Google Play

4. My Tracks

my tracks 150x150 Open thread: What are the top 5 apps you use on your Android phone?

My Tracks aplikaci používám již od dob, kdy byla  před několika lety jako experiment uvedena na trh. Používám My Tracks při jízdě na horském kole nebo joggingu pro měření vzdálenosti, rychlosti a vedení záznamů o zajímavých místech pro budoucí použití. My Tracks rovněž dokáže připojit k mému Google Drive a umoží následné otevřené záznamů také z počítače.

5. Maluuba

maluuba icon image 150x150 Open thread: What are the top 5 apps you use on your Android phone?

Ačkoliv mám ve svém telefonu Google Now, považuji jej za nespolehlivý a pomalý, navíc se mi nelíbí fakt,že nedokáže otevírat aplikace apod. Maluuba je bezplatná aplikace, podobná Siri na iOS, která nabízí mnohem víc než Google Now. Rozpoznávání řeči je skoro bezchybné a schopnost otevírat aplikace, posílat zprávy a nastavit upomínky je perfektní. Jediná nevýhoda je, že Maluuba nemluví, tak doufejme, že to přijde v budoucích aktualizacích.

-Stáhnout Maluuba od Google Play

Váš Top 5

Tak tohle byl výčet našeho čínského kolegy Andiho a teď je řada na vás. Pochlubte se nám, jaký je váš Top 5 ( může být i top 4 nebo top 12, záleží na tom, jak se rozepíšete ), k čemu své oblíbené appky používáte, která je pro vás nejdůležitější atd. Jaké nové zajímavosti se dozvíme? Které aplikace se ukáží jako nejpoužívanější a jak asi dopadnou ve srovnání s konkurenčními? Podělte se s námi o své názory a zkušenosti v komentářích níže.

[zdroj]

 

 

 

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.