Mnoho nových čínských telefonů začíná prodej jako TD-SCDMA modely v Číně, ale co to znamená pro vás? Co je TD-SCDMA, měli byste si koupit TD-SCDMA telefon, bude to fungovat na našich sítích?

Co je TD-SCDMA

TD-SCDMA je 3G standard vyvinutý a využíváný operátorem China Mobile na čínské pevnině. Když 3G začínalo v Číně, China Mobile se rozhodl vytvořit svůj vlastní formát 3G tak, aby se vyhnul placení velmi drahého patentového poplatku.

TD-SCDMA zahájil provoz v Číně na 7.7.2009. TD-SCDMA telefony přišly s režimem dual-band, 3G a GSM.

Bude TD-SCDMA fungovat v Čechách?

Jednoduchá odpověď je „ne“. Chcete-li používat 3G datové připojení a nechcete žít v Číně (já tedy ne), pak TD-SCDMA nebude fungovat. Nicméně, pokud nepotřebujete 3G a chcete fungovat pouze na sítích 2G/GSM a na Wi-Fi, pak TD-SCDMA telefon by měl fungovat na většině GSM frekvencích, což znamená, že můžete volat, posílat SMS a surfovat na rychlosti EDGE (což jak víme není žádný šlágr, říkám tomu chalupářský provoz).

Měl bych si koupit TD-SCDMA telefon?

Jednoduchá odpověď je opět „ne“. Ledaže jste opravdu takový nadšenec a opravdu chcete mít nejnovější čínské mobilní telefony jako první. Pro všechny ostatní uživatele doporučujeme koupit model WCDMA.

Máte nějaké dotazy týkající TD-SCDMA?

Pokud máte jakékoliv dotazy nebo připomínky týkající se TD-SCMDA telefonů pak neváhejte komentovat.

[Zdroj]