Procházíte si nejnovější specifikace Android telefonů a objevili jste pojem Wi-Fi Direct a přemýšlíte co to je? Zde si zkusíme vysvětlit, co Wi-Fi Direct je a jak jej můžete použít.

Inovace v oblasti technologií pro Android zařízení je vedena v duchu odstraňování kabelů. Bezdrátové dobíjení znamená, že je o kabel méně pro dobíjení a funkce, jako je NFC a Bluetooth znamenají, že sdílení dat může být řešeno také bezdrátově. A nyní je k tomu ještě navíc Wi-Fi Direct.

Co je Wi-Fi Direct?

507x285xwifi-direct

Jednoduše řečeno, Wi-Fi Direct je Wi-Fi bez potřeby bezdrátového routeru nebo připojení k internetu. Wi-Fi Direct je průmyslový standard, prosazovaný Wi-Fi Alliancí, která doufá, že si tento standard najde cestu do více zařízení v následujících letech.

Jak můžeme využít Wi-Fi Direct ?

V podstatě Wi-Fi Direct vytvoří ad hoc Wi-Fi sítě mezi povolenými zařízeními (bez nutnosti Wi-Fi připojení nebo routeru). Nastavení je v mnoha ohledech podobné nastavení Bluetoothu.

Pro co můžeme využít Wi-Fi Direct?

Wi-Fi Direct se používá pro komunikaci připojených zařízení. Takže cokoliv, co může být přenášeno přes Wi-Fi může být rovněž přenášeno prostřednictvím Wi-Fi Direct. Například: sdílení fotografií, tisk dokumentů z telefonu do tiskárny, hraní her atd.

Následující video ukazuje, jak telefony, kamery, tiskárny a tablety spolu můžou komunikovat pomocí Wi-Fi Direct.

Proč mít Wi-Fi Direct, Bluetooth a NFC zároveň?

Mohlo by se zdát divné, že je tak mnoho různých způsobů pro komunikaci jednotlivých zařízení, ale Wi-Fi Direct má některé výhody.

Wi-Fi Direct nepotřebuje žádný další hardware, takže teoreticky (v případě, že operační systém, který používate to umožňuje), můžete používat Wi-Fi Direct na aktuálním smartphonu a tabletu již nyní. Na druhou stranu pro NFC je třeba další hardware, které ne všechny zařízení mají, zároveň pomocí Wi-Fi Direct můžete přenášet data na větší vzdálenosti, a pokud máte wifi router, tato vzdálenost může být ještě zvýšena.

Wi-Fi Direct lze také velmi snadno nastavit, buď pomocí jednoduchého PINu umožňujícího připojení jednotlivých zařízení, nebo v některých případech fyzická tlačítka, která při stisknutí na obou zařízeních současně, umožní jejich připojení.

[Zdroj]