Čínský trh se smartphony doposud býval pro zákazníky po celém světě poměrně utajený a neprůhledný. Dozajista však trh, kde je možnost koupit výstřední či úžasné telefony, i místo, kde lze získat špičková zařízení za nejnižší ceny. Nebo prostě jen pořídit telefon, se kterým bude majitel určitě vyčnívat z davu.

V posledních 12 měsících se však udály změny a svět zaznamenal, že čínské telefony dokáží překonat dávno zavedené značky, takže pokud jste na vážkách, kde svůj nový telefon koupit, zde přinášíme 5 důvodů, proč se soustředit na Čínu.

Design a inovace

Podívejte se na nejnovější telefony od společnosti Samsung, HTC, LG, Apple a to, co uvidíte jsou nepatrné aktualizace designu z předchozích modelů. Tyto telefony pak již nebudí tolik vzrušení a radosti při použití.

2

Porovnání s nejnovějšími telefony od Nubie, Xiaomi, OPPO, Jiayu, Zopo atd., které s mimořádnou kvalitou své přístroje se skvělými funkcemi a nejnovějším hardwarem balí do opravdu perfektního designu, dává plusový bod číně.

Nejnovější Hardware

Tam, kde se mezinárodní značky chystají použít nejnovější technologie pro displeje, procesory, foťáky atd., je pravděpodobné, že existuje alespoň jeden čínský smartphone výrobce, který nabízí hardware nové generace již teď nebo v blízké budoucnosti.

3

Vivo například (a možná i Oppo) bude mít světově první telefon s 2K displejem v prodeji do konce roku. Většina moderních čínských telefonů má bezdrátové nabíjení, NFC, gesture controls atd. Všichni čínští výrobci řeší technologie fotoaparátu jen s lepšími senzory, čočkami a softwarem.

Výběr

Zajděte do vašeho místního obchodu s elektronikou a pravděpodobně budete mít na výběr Galaxy S4, Note 3, HTC One, Moto G apod. Všechny mohou vypadat poněkud nevýrazně ve srovnání s tím, co může nabídnout Čína.

4

Rozmanitost je neuvěřitelná, Čína nabízí největší výběr Android smartphonů na světě. Můžete vybírat podle stavu peněženky, druhu použití i vlastní osobnosti ze stovek modelů a spousty dalších přicházejí na trh každý měsíc.

Individualita

Máte ve svém okolí někoho, kdo nepoužívá telefon Nokia, Blackberry, iPhone nebo Samsung? Jasně, jsou to dobré telefony, ale těžko s nimi budete ojedinělí.

5

Smarpthone je velmi osobní kousek vybavení, ukládá jména, čísla a  fotografie, má svou hudbu, historii webových stránek a další multimediální data pro každého jedinečná. Přesto zevnějšek většiny telefonů vypadá stejně.

6
Na druhé straně Oppo N1, iOcean X7, iNew V3, Jiayu G5, Gionee E7, Xiaomi MI3, Meizu MX3 atd. jsou zcela unikátní jeden vedle druhého. Nejen, že jsou vyrobeny v různých barvách, ale mají zcela unikátní design, vhodný pro váš styl a potřeby.

Výbava vs cena

7
Zdaleka nejpádnější důvod, proč si koupit čínský smartphone je poměr hodnota/cena. Kde pořídíte smarphone s 5,5-palcovým 1080 displejem a 8-jádrovým procesorem za pouhých 300 dolarů? V Číně je to Zopo ZP998. Co takhle telefon se Snapdragonem 800 jen za 320 dolarů? V Číně třeba Xiaomi MI3. Máte zájem o 4G LTE telefon? V Číně koupíte Nubii Z5 mini LTE za pouhých 380 dolarů.

To jsou jen některé z důvodů, proč mnoho zákazníků vyhledává čínské telefony. Přemýšlíte také nad nákupem na čínském trhu? Jaké jsou vaše důvody poohlížení se po čínském smartphonu? Vlastníte-li už jeden takový, jak jste s ním spokojeni? Dejte nám vědět v komentářích níže.

[Zdroj]