Ze všech výrobců telefonů různých značek, Oppo jsou jedním z těch více kreativních, takže předvídání specifikace je poněkud složité, ale Andi z gizchina.com to zkusil. Zde jsou jeho tipy a postřehy.

OPPO Find 7 Specifikace

Displej

400x600xvivo-xplay-3s-display

To bude asi nejtěžší. Napůl věřím, že Oppo Find 7 se bude pohybovat kolem 5-5,5 palce, ale druhá půlka mi říká, že Oppo může být odvážné a jít na něco většího, asi 5,7 palce.

Rozlišení bude alespoň 1080 FHD, nejsem si jistý, že budeme svědky 2K displeje na Find 7, protože si myslím, že budou chtít zlepšit výdrž baterie svého nového telefonu (ale můžu se mýlit).

Design

Ať displej střední velikosti nebo velký, to nebude důležité, neboť jsem si jistý, že Oppo Find 7 bude velmi elegantním telefonem – úzké rámy, nový vzhled a případně všude sklo (jako OPPO R1). Tloušťka může být silnější než u rivalů na trhu, protože si myslím, že baterie v Find 7 bude jedním z prodejních taháků.

Procesor

615x461xQualcomm1

Nemyslím si, že Oppo opustí Qualcomm, takže Find 7, podle mého názoru, bude mít procesor Snapdragon z 800 série (možná Snapdragon 805). S800 ve Find 7 by mohl běžet kolem 2.3GHz a bude mít Adreno 330 GPU. Tedy velmi dostatečný výkon.

Paměť

Jako Find 5 a N1, Find 7 pravděpodobně nebude mít slot pro SD kartu (opět by nás ale Oppo nás mohlo překvapit). Namísto možnosti SD karty budou nabízeny buď 16 GB interní paměti pro základní model a 64 GB interní paměti pro nejvyšší model. RAM bude alespoň 2GB, ale pravděpodobnější je 3GB, kvůli porovnání s Vivo XPlay 3S.

Fotoaparát

500x374xoppo-n1-light-drawing-sample-2

Find 5 byl jedním z prvních telefonů, který dostal 13 megapixelový Sony Exmor senzor a N1 je fotografa se smartphonem sen.

Find 7 se chystá stavět na tomto základu, ale s novými technologiemi. Očekávám až 16 megapixelů pro hlavní fotoaparát, ale skutečná inovace přijde v podobě nějaké nové, nikdy předtím (na smartphonech) neviděné novinky. Nebudu víc říkat, ale nebojte se napsat své tipy do komentářů. Pokud jde o rotující kameru na Find 7, jsem si na 90% jistý,  že to na Find 7 nebude.

Baterie

Oppo Find 5 je skvělý telefon, ale jedna oblast by si zasloužila zlepšení – životnost baterie. Jelikož OPPO je společnost, která naslouchá svým zákazníkům, věřím, že Oppo Find 7 bude mít mnohem větší baterii. 3000mAh by bylo hezké, ale odhad je ještě o něco víc.

Připojení

550x360xChina4gheader

Stoprocentně jsem přesvědčen o 4G LTE. Mezinárodní verze Find 7 pravděpodobně bude nabízet stejné možnosti připojení jako Find 5, tedy GSM, CDMA, HSPDA, LTE a stejně jako naprosté většiny Qualcomm telefonů tam nebude dual- SIM. Další možnosti připojení bude Bluetooth 4.0, 5GHz WIFI (plus všechny obvyklé funkce WIFI) a NFC.

OS

645x361xcyanogenmod-pro-and-community-editions

Základní Oppo Find 7 dostane nejnovější stabilní verzi OPPO ColorOS, který je jedním z mých nejoblíbenějších současných Android ROM. CyanogenMod ROM bude také k dispozici.

Cena

Oppo sami sebe prezentujou sebe jako prémiovou značku telefonů, a jejich telefony jsou dobře provedené z velmi kvalitních materiálů. S ohledem na toto u 16GB verze Find 7 čekám cenu 500 – 550 dolarů a u nejvyššího modelu okolo 600 dolarů.

Tak to jsou mé tipy na specifikaci OPPO Find 7, jaké jsou ty Vaše?

[Zdroj Gizchina.com]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.